Мистецька Чернігівщина: Олександр Кошель

Олександр Іванович Кошель народився 10 лютого 1952 року на 

Борзнянщині.  У 1972 році закінчив Мінське художнє училище при Національній Академії мистецтв Білорусі. З 1973 року працював у бюро технічної естетики при головному архітекторі ніжинського заводу «Прогрес» виробничого об`єднання «Арсенал». Займався проблемами ергономіки, проектуванням малих архітектурних форм, виставочних та музейних експозицій. Створював колекції марок та конвертів. З 1979 року почалось співробітництво митця з Українськими книжковими 
видавництвами, такими як: «Веселка», «Дніпро», «Радянська школа», «Освіта», «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», «Парламентське», «Юніверс», «Десна», «Марка України О. Кошель - багаторазовий дипломант, лауреат конкурсів «Мистецтво книги», учасник багатьох виставок книжкової та прикладної графіки: у 1979 р. він став дипломантом міжнародної виставки у Москві; наступного року представляв свої роботи на Міжнародній виставці у жанрі спортивного плаката; 1981 року брав участь у художньому вернісажі "Художники Чернігівщини". Декілька років поспіль, починаючи з 1982, ставав дипломантом виставки "Художник і книга". Його ілюстрації, книги та поштові мініатюри демонструються у багатьох країнах світу та викликають

захоплення у всіх, хто хоча б раз мав нагоду побачити його живописні твори. За 30 років роботи Олександр Іванович проілюстрував понад 100 літературно-художніх видань.
Слід зауважити, що майже два десятиліття митець передавав свої знання та вміння молодому поколінню – студентам Ніжинського училища культури та мистецтв ім. М. Заньковецької (зараз КЗ «Ніжинський фаховий коледж культури і мистецтв імені Марії Заньковецької» Чернігівської обласної ради). Ось як про Олександра Івановича висловилась одна з його студенток: «Я навчалась у О.І. Кошеля, улюблений мій викладач! Досягнення хоча б половини його рівня - це дійсно висока планка і заповітна мрія для більшості художників-початківців. Хай живе українська професійна ілюстрація! Тоді будуть жити українські казки, українська дитяча література загалом. І, я впевнена, нове покоління, яке виросте на гарних, якісних виданнях, стане гідною зміною сучасникам і матиме сильний внутрішній потенціал для культурно-духовного відродження України».

Крім книжкової ілюстрації митець займався створенням проектів іконостасів, писав ікони. Перший іконостас його роботи було виготовлено та встановлено у Ніжинському храмі Всіх Святих. Друга робота знаходиться у Сумській області, в одному з Конотопських храмів. А третій витвір прикрасив уже Чернігівський храм Михайла і Федора.



Коментарі

Популярні публікації