Жіночі історії Другої світової

На початку 1980-х нобелівська лауреатка Світлана Алексієвич привернула увагу до долі жінок, подивилася на війну їхніми очима: "Все, що нам відомо про війну, ми знаємо з "чоловічого голосу". Ми всі в полоні "чоловічих" уявлень і "чоловічих" відчуттів війни. "Чоловічих" слів. А жінки мовчать. Мовчать навіть ті, хто був на фронті. Якщо раптом починають згадувати, то розповідають не "жіночу" війну, а "чоловічу" ("У війни не жіноче обличчя"). Письменниця зібрала спогади жінок-червоноармійок, і згодом вони стали основою її книжки. 
Завжди під словом “захисник” ми розуміємо чоловіків. Але ж не слід забувати й про жінок. Вони також в усі часи стояли поруч із чоловіками на захисті своєї Батьківщини. Так було і під час Другої світової війни.
Чернігівська обласна бібліотека започаткувала новий видавничий проект «Жіночі історії Другої світової».
Перший випуск пам’ятки-дайджесту присвячений Галині Кузьменко, нашій землячці з Нової Басані, у долі якої сфокусувалася ледь не вся історія України ХХ століття - Голодомор, Великий терор, Друга світова війна, боротьба УПА і ув’язнення в ГУЛАзі.
https://chernihiv-lib.org.ua/load/kraeznavchi_daidjesty/zhinochi_istoriji_drugoji_svitovoji_galina_kuzmenko_pam_jatka_dajdzhest/1-1-0-118

Життя за 18 років 

День за днем, рік за роком відходить у вічну далину Історія, але з нами залишається Пам'ять. Саме пам'ять повертає нас знову і знову до страшних подій Другої світової війни і особисто до головного стрижня кожної події – Людини. Наш видавничий проєкт «Жіночі історії Другої світової» присвячений долі жінок тієї страшної трагедії.

Героїня чергової розповіді – Олена Білевич, юна підпільниця, яка змогла організувати молодь Чернігова для боротьби з нацистами.

Читайте матеріал тут





Коментарі