Мистецька Чернігівщина: Гаврило Васько
Навесні 1847 року в Київському університеті чекали нового викладача малювання – Тараса Шевченка. Та поет так і не став до роботи: його заарештували у справі Кирило-Мефодіївського братства. Місце, що звільнилося, обійняв інший художник – уродженець Коропа Гаврило Васько. Сьогодні його ім’я майже забуте, хоча саме він залишив нам цілу галерею українських гетьманів. Народився Гаврило Андрійович Васько 1820 року в Коропі, у міщанській родині «податного звання» – тобто з обмеженими правами, далекій від світу мистецтва. Малювати він почав сам, без учителів, і цей хист зрештою привів коропського хлопця до Петербурга. У 1844 році Васько завершив навчання при Петербурзькій академії мистецтв – головному художньому осередку імперії. Перед ним відкривалася дорога професійного живописця. Повернувшись в Україну, Васько прийшов до Київського університету Святого Володимира. Посаду викладача рисунка й живопису він обійняв 11 серпня 1847 року – ту саму, яку незадовго до того готували для Тараса Шевченк...









