Історії збережені моменти: архітектура Чернігова: краєзнавчий репортаж

Чернігів - місто легенд і краси!  Історія знає Чернігів як могутній суспільно-політичний та економічний центр князівства сіверян. Про те, що в Х столітті Чернігів був одним із найважливіших міст Давньоруської держави говорить згадка про нього в «Повісті минулих літ». За часів Київської Русі місто поступалося значенням лише славному граду Києву.
Пам'ятки Чернігова вражають своєю старовиною і архітектурою. Багато з них збереглися з найдавніших часів.
Чернігівська обласна бібліотека для дітей започаткувала нову краєзнавчу ініціативу - "Збережені миттєвості: архітектура Чернігова" Для вас - краєзнавчі репортажі, які розкажуть про неймовірну історію нашого міста, його архітектуру, що стала символом величі і краси Чернігова. Отже, репортаж перший - Спасо-Преображенський собор, один із найдавніших не тільки на теренах України, але і Європи.
Powered by emaze
Продовжуємо краєзнавчі репортажі рідним Черніговом. Сьогодні у центрі уваги Борисоглібський собор.Як і його знаменитий сусід – Спаський собор, котрий височить поряд, собор святих Бориса і Гліба є свідком князівської доби в історії України.  Це справжнє уособлення міці, спокою і гармонії щодня вабить до себе відвідувачів. Борисоглібський собор входить до складу  Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Збудований як княжа усипальниця, зараз він діє як музей, а ще тут регулярно відбуваються концерти духовної музики. Рушаймо!
Powered by emazeПродовжуємо краєзнавчі репортажі старовинним містом України - Черніговом. Сьогодні у полі зору - П'ятницька церква - унікальний витвір майстрів останнього періоду давньоруської архітектури. 
Powered by emaze

Коментарі

Популярні публікації