Історії збережені моменти: архітектура Чернігова: краєзнавчий репортаж

Чернігів - місто легенд і краси!  Історія знає Чернігів як могутній суспільно-політичний та економічний центр князівства сіверян. Про те, що в Х столітті Чернігів був одним із найважливіших міст Давньоруської держави говорить згадка про нього в «Повісті минулих літ». За часів Київської Русі місто поступалося значенням лише славному граду Києву.
Пам'ятки Чернігова вражають своєю старовиною і архітектурою. Багато з них збереглися з найдавніших часів.
Чернігівська обласна бібліотека для дітей започаткувала нову краєзнавчу ініціативу - "Історії збережені моменти: архітектура Чернігова" Для вас - краєзнавчі репортажі, які розкажуть про неймовірну історію нашого міста, його архітектуру, що стала символом величі і краси Чернігова. Отже, репортаж перший - Спасо-Преображенський собор, один із найдавніших не тільки на теренах України, але і Європи.
Powered by emaze
Продовжуємо краєзнавчі репортажі рідним Черніговом. Сьогодні у центрі уваги Борисоглібський собор.Як і його знаменитий сусід – Спаський собор, котрий височить поряд, собор святих Бориса і Гліба є свідком князівської доби в історії України.  Це справжнє уособлення міці, спокою і гармонії щодня вабить до себе відвідувачів. Борисоглібський собор входить до складу  Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Збудований як княжа усипальниця, зараз він діє як музей, а ще тут регулярно відбуваються концерти духовної музики. Рушаймо!
Powered by emazeПродовжуємо краєзнавчі репортажі старовинним містом України - Черніговом. Сьогодні у полі зору - П'ятницька церква - унікальний витвір майстрів останнього періоду давньоруської архітектури. 
Powered by emaze

Існує припущення, що на цьому місці, яке називали Єлецкой горою, до заснування монастиря розташовувався княжий двір – резиденція чернігівських князів дохристиянського часу (один з князів похований поруч в Чорній могилі). Рік заснування монастиря визначити дуже складно, але ще в XVII ст. вважали, що князь побудував церкву в 1060 року на тому місці, де, за церковним переданням, з’явилася на одній з ялин ікона Божої Матері.

Датою цієї події називають 3 лютого 1060 року (за старим стилем). Можливо, тоді і стали селитися там монахи в печерах. Згідно з тими ж переказами в монастирі деякий час проживав засновник руського чернецтва преподобний Антоній Печерський. Князь побачив в цьому велику ознаку і повелів на цьому місці закласти Успенську церкву. Отже, в четвертому репортажі про архітектуру Чернігова мова піде про Свято-Успенський Єлецький монастир.

Powered by emazeТроїцько-Іллінський монастир

Одним із найвиразніших архітектурних ансамблів України є Троїцько-Іллінський монастир ХІ—ХVІІІ ст. в Чернігові. Він складається з двох частин — колишнього Іллінського монастиря ХІ—ХVІІ ст. та Троїцького монастиря, побудованого на найвищому плато Болдиних гір протягом 1677-1780 років, об’єднаних ландшафтом та архітектурою в єдиний ансамбль.

Powered by emaze
Чернігівська обласна бібліотека для дітей продовжує свій проєкт "Історії збережені моменти". Сьогодні вашій увазі репортаж про візитну картку давнього Чернігова - Катерининську церкву.
Катерининська церква

Коментарі

Популярні публікації