УВАГА! НОВА КРАЄЗНАВЧА КНИГА "Борисоглібський собор XII ст."

Борисоглібський собор є одним з найдавніших храмів України. Він

будувався  як усипальниця князів роду Давидовичів у період з 1120 по 1123 роки. За довгий час існування собор не один раз руйнували і перебудовували. Щоразу його архітектурний вигляд набував нових обрисів, доки в 1950-х роках йому не повернули первісного вигляду. Нині Борисоглібський храм є музеєм Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній". Один з головних його експонатів – срібні царські ворота з позолотою. Існує легенда, що ворота виготовлені зі срібного язичницького ідола, якого знайшли глибоко під землею під час будівництва нинішнього Чернігівського колегіуму. Вага ідола становила близько 50 кілограм. За наказом гетьмана Мазепи в одній із майстерень німецького міста Аугсбург з нього створили цей шедевр ювелірного мистецтва заввишки близько 2,5 метрів. 

А нещодавно вийшло друком нове науково-популярне видання «Борисоглібський собор ХІІ ст.». Воно підготовлене науковцями Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» українською та англійською мовами, повідомляє сайт «Чернігів стародавній»

Автор: видання - Андрій Глухенький, молодший науковий співробітник відділу музейної та науково-фондової діяльності. Переклад тексту англійською мовою виконала Інна Непотенко, кандидат історичних наук, молодший науковий співробітник відділу музейної та науково-фондової діяльності. Технічний редактор: Алла Доценко, заступник генерального директора з наукової та культурно-просвітницької роботи.

Науково-популярний нарис присвячений всесвітньовідомій пам’ятці культурної спадщини України, унікальному храму періоду розквіту давньоруського будівництва, яскравій пам’ятці чернігівської архітектурної школи ХІІ ст. і одній з небагатьох цього періоду, що збереглися в Україні.

Видання розраховане на всіх, хто цікавиться архітектурою стародавнього міста та його історією.

Джерело: https://oldchernihiv.com/nove-naukovo-populyarne-vydannya-pro-borysoglibskyj-sobor/ 

Коментарі

Популярні публікації