УВАГА! НОВА КРАЄЗНАВЧА КНИГА: АНДРІЙ КОКОТЮХА ДЛЯ МАЛЯТ

Казка «Жабеня, ставок і море» має свою історію. Ідея зродилася ще двадцять років тому, коли виходив дитячий журнал «Соняшник». На прохання редакторки, письменниці Лесі Ворониної, колеги писали невеличкі історії для коміксів. Пригоди Жабеняти були надруковані на друкарській машинці, передані в редакцію і перший розділ навіть втілився у комікс. Та потім із різних причин проєкт згорнули.
– Я ніколи не писав для дітей дошкільного віку та молодшої школи, – пояснює Андрій Кокотюха. – Для старших працюю вже більше десяти років. Але досвід зустрічей із читачами в школах теж вносить корективи. Вважаю, що пишу для старших.  Герої моїх шкільних детективів вчаться у 7-8 класах. Проте семи-восьмикласникам це вже не цікаво, вони подібні історії переросли. Зате учні 4-6-тих класів сприймають пригоди мисливців за скарбами на «ура». І є проблема: батьки дошкільнят та першачків хотіли б для своїх дітей чогось схожого, та я не був готовий.
Ініціатором створення казки для найменших стала дружина письменника – Ірина. Умова була одна: гарні малюнки. Бо з досвіду роботи з книжками діти такого віку не читають самі. Для них ілюстрації – на першому місці. Саме тому після передачі тексту до видавництва «АВІАЗ» художниця Ольга Кузнєцова ретельно працювала над ілюстраціями ще майже рік.
– А я працював шість днів! – коментує Андрій Кокотюха. – Зазвичай твір невеликого обсягу забирає в мене у три рази менше часу. Оповідати ж так, аби було зрозуміло й цікаво малечі, виявилося дуже складно. Написання невеличкого, розміром на сторінку, розділу забирало від п`яти до шести годин. Тому дуже хвилююся, чи впорався.
За сюжетом, найменше в ставку Жабеня мріє скупатися в морі. Для цього треба дістатися моря, і Жабеня вигадує різні способи мандрівки. Так починаються пригоди, не завжди безпечні, але завжди – веселі. Мрія Жабеняти одного разу таки здійсниться.
Джерело: сайт Андрія Кокотюхи

Коментарі

Популярні публікації