Маловідома Чернігівщина: Миколаївська церква села Городище
Миколаївська церква із села Городище, що на Менщині. Тепер вона знаходиться в музеї просто неба у Пирогові. Її доля відома чи не кожному пересічному чернігівцю..
Збудована вона у 1763 році, про що свідчить автентичний надпис, що зберігся на східній стіні вівтаря. Церкву звели коштами сільської громади. Первісно вона була тридільна і тризрубна, однак наприкінці ХІХ століття до храму прибудували дзвіницю і двоповерхову галерею‑коридор, а також притвори по північну та південну сторони, дияконник і паламарню. Тоді ж церкву підняли на цегляний фундамент та прикрасили розписами.
За РС храм закрили, начиння вивезли, а іконостас (його відтворили завдяки фотографіям Стефана Таранушенка) та верхні яруси дзвіниці знищили. За часів ІІ світової війни діяльність церкви відновили, однак уже в 1960‑х роках храм почали використовувати як колгоспне зерносховище…
З 2016 року в історії Миколаївської церкви починається біла лінія.. її реконструюють, але не в Городищі а в Пирогові, що неподалік Києва. Чимало було суперечок, щодо такого «переїзду», однак врешті решт люди вирішили що реставрацію та утримання храму городищенці власним коштом не осилять. У 2020 році храм освятили, з тих пір є діючим парафіяльним храмом. Сьогодні ми бачимо відновлену церкву на честь святителя Миколая Чудотворця у Національному музеї народної архітектури та побуту України, котра запрошує до себе всіх, і земляків в тому числі..
Коментарі
Дописати коментар