Маловідома Чернігівщина: село Лісове у Прилуцькому районі
На Чернігівщині є свої Сорочинці, направду Лісові
Це мальовниче село у Прилуцькому районі має потужну багатовікову історію. Засноване на території Київського воєводства Речі Посполитої у 1-й пол. ХVІІ ст.
Назва села не пов’язана з Великими Сорочинцями на Полтавщині, а походить від прізвища першого власника цієї території – Василя Сороча, який отримав земельний наділ від Густинського монастиря у 1629 р. , де згодом і з’явилось село.
Проте село Лісові Сорочинці втрималось на мапі Чернігівщини та має свої цікавинки. Так, один з представників поміщицького шляхетного роду Домонтовичів - Андрій Іванович, - наприкінці ХІХ ст. першим у селі посадив та виростив картоплю. А ще - постійно працював над створенням нових сортів яблук і таки створив нові – «Кальвіль Сорочинський» («Путівка осіння») та «Кальвіль Домонтовича», за які у 1900 р. отримав бронзову медаль. У пам’ять про відомого земляка – селекціонера центральна вулиця села названа на його честь.
І ще цікавий факт: це село, як і деякі інші села, під час побудови залізниці саме цією залізничною колією було розділене на 2 частини.
У селі збереглись назви кутків від перших прізвищ/прізвиськ характерних особливостей перших поселенців чи інших характерних особливостей: Гайдаї (першим поселенцем цього кутка був Гайдай), Каптурі (від першого поселенця на прізвище Каптур), Бехівщина ( від прізвища Бех), Полозі ( від майстра з виготовлення полозів для саней). А куток, де була невисихаюча калюжа так і назвали – Калюжі.
А ще тут є Кумина долина, Панський ставок, Негодине поле.
За матеріалами wikipedia
Фото: Україна туристична
Коментарі
Дописати коментар