Письменники Чернігівщини: Москалець Костянтин

Костянтин Москалець (Кость Вілійович Москалець) - поет, прозаїк, літературний критик, музикант.

Народився 23 лютого 1963 року у селі Матіївка біля Батурина на Чернігівщині. Заочно закінчив Літературний інститут ім. М. Горького в Москві (поезія, семінар Едуарда Балашова). Один із засновників бахмацької літературної групи ДАК. Служив у війську, працював на радіозаводі в Чернігові, був учасником Львівського театру-студії "Не журись!", виступаючи як автор-виконавець власних пісень. Автор слів і музики відомої в Україні пісні "Вона" ("Завтра прийде до кімнати..."). Член Національної спілки письменників України (1992) та Асоціації українських письменників (1997). Від 1991 р. живе в селі Матіївці у власноруч збудованій Келії Чайної Троянди, займаючись виключно літературною працею.

Костянтин Москалець – автор поетичних книг "Думи" (К.: Молодь, 1989) та "Songe du vieil pelerin" ("Пісня старого пілігрима") (К., 1994), "Нічні пастухи буття" (Львів: Кальварія, 2001) та "Символ троянди" (Львів: Кальварія, 2001), книг прози "Рання осінь" (Львів: Класика, 2000), "Досвід коронації" (Львів: ЛА "Піраміда", 2009), філософської і літературної есеїстики "Людина на крижині" (К.: Критика, 1999) і "Гра триває" (К.: Факт, 2006), а також книги щоденникових записів "Келія чайної троянди" (Львів: Кальварія, 2001). У 2000 році Віктор Морозов записав диск пісень Москальця "Треба встати і вийти", а в 2008 — "Армія Світла".

Проза Костянтина Москальця перекладена англійською, німецькою та японською мовами; сербською і польською перекладені численні вірші та есе.

Книга есеїв «Сполохи» Костянтина Москальця, висунута на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2015 року за напрямом «Літературознавство і мистецтвознавство» Асоціацією українських письменників, уособлює унікальне явище в сучасній вітчизняній літературній критиці, демонструє тонку обізнаність автора з працями з філософії, естетики, культурології, його вміння виявляти тенденції певних літературних явищ й аналітично осмислювати їх у процесі пізнання.

Він є лауреатом літературно-мистецьких премій імені Олександра Білецького (в галузі критики), Василя Стуса, Володимира Свідзінського, Михайла Коцюбинського, Григорія Сковороди, Юрія Шевельова (в галузі есеїстики), а також премії «Глодоський скарб».

Костянтин Москалець відзначений Національною премією України імені Тараса Шевченка 2015 року за книгу літературної критики та есеїстики «Сполохи».

Джерело



Коментарі

Популярні публікації