«Криниця Михайла Коцюбинського»
Унікальна монументальна композиція «Дерево життя», або «Криниця Михайла Коцюбинського» вже майже 40 років знаходиться в музеї-заповіднику М. Коцюбинського, проте мало хто з чернігівців знає, що вона є рекордною та єдиною в світі. Це декоративне різьблене дерево проходить через три поверхи будинку та розкриває в собі художні образи, описані в творах письменника.
«Автори цієї композиції – художник-монументаліст Валентин Задорожний і його колега Борис Плаксій. Композиція була створена в 1983 році. Для її створення використовували деревину сосни і також вишневий клей. Композиція має вигляд чотиригранної колони. Її висота – 10 з половиною метрів. А ширина кожної грані – 2 метри, - Марія Коробко, вчений секретар Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника М.Коцюбинського.
На кожній із граней вирізьблені фігурки людей, різні орнаменти, можна прочитати і певні слова.
«Ці слова – це назви творів Михайла Коцюбинського. А ці фігурки та рослинні орнаменти – це ілюстрації до творів Михайла Коцюбинського. Михайло Коцюбинський дуже любив природу і сонце. За це його називали Великим сонцепоклонником. Так от, у верхній частині цієї композиції можна побачити вирізьблену фігурку людини, яка тягнеться руками до сонця, - Марія Коробко, вчений секретар Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника М.Коцюбинського.
У 2017 році це унікальне «Дерево життя» внесли до «Книги рекордів України» як найбільшу у світі монументально-просторову композицію, що ілюструє творчість Михайла Коцюбинського.
Коментарі
Дописати коментар