Загиблі герої Чернігівщини: Долеско Юрій. Сулим Максим. Семена Сергій. Рибецький Максим

Солдат Юрій Долеско народився 8 лютого 1980 року в Чернігові. Тут закінчив школу №22. Протягом 1995-1998 років навчався в Чернігівському вищому професійному училищі №15 за спеціальністю "монтажник радіоелектронної апаратури та приладів". Після цього ще протягом двох років навчався у тому ж навчальному закладі за спеціальністю "комерційна діяльність" та здобув кваліфікацію менеджера офісу. Після випуску продовжив працювати в училищі оператором електронно-обчислювальних машин. З 2001 року працював програмістом. У 2011 році став приватним підприємцем.

У березні 2022 року долучився до лав оборонців України у складі одного з підрозділів Державної прикордонної служби України. Загинув 12 червня 2022 року під час виконання бойового завдання на Луганщині. Протягом цього часу у зв'язку з активними бойовими діями на цьому напрямку тіло полеглого воїна не вдавалося повернути. Але тепер рідні у Чернігові попрощалися з Юрієм у Катерининській церкві та поховали його на кладовищі "Яцево".

Солдат Максим Сулим народився 6 лютого 1984 року у Норильску (РФ). З часом переїхав в Україну, проживав у Сосниці. З 2002 року проходив військову службу у лавах ЗСУ, а у період з 2014 по 2015 роки боронив Україну від російських окупаційних військ. Далі працював енергетиком у "Чернігівобленерго".

У жовтні 2023 року вкотре став на захист Батьківщини. Службу ніс у складі одного з підрозділів військової частини А0409 на посаді номера обслуги механізованої роти. Загинув 16 грудня 2023 року під час виконання бойового завдання на Харківщині. Попрощалися з воїном та поховали його на кладовищі у Сосниці. На будівлі Крисківської гімназії встановлено меморіальну дошку на честь героя.

Указом Президента України за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Сулимв Максима Анатолійовича – солдата, нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Солдат Сергій Семена народився 12 жовтня 1982 року у селі Комарівка Борзнянської громади. Закінчив місцеву загальноосвітню школу. Далі вступив до Київського національного інституту культури та мистецтв на факультет вокального мистецтва. Надалі свій життєвий шлях пов'язав з музикою і творчістю. Організував виставки картин та створив український рок-гурт "СеменА'Band", який і сьогодні виконує пісні, написані Сергієм.

З перших днів повномасштабної війни став на захист України. Боронив Батьківщину у складі одного з підрозділів територіальної оборони України Київщини. Спочатку захищав столицю, далі разом з побратимами вирушив на Луганщину. У червні 2022 року після виконання одного з бойових завдань підрозділ Сергія втратив з ним звʼязок. З того часу воїн вважався зниклим безвісти. Тепер тіло воїна вдалося повернути. У Комарівці з ним попрощалися рідні та близькі, поховавши його на місцевому кладовищі.

Солдат Максим Рибецький народився 9 квітня 1999 року у Ніжині. Протягом 2005-2014 років навчався у Ніжинській гімназії №3. Захоплювався спортом: займався дзюдо, шахами та футболом, з часом став активним вболівальником "Динамо". У 2014-2016 роках здобував освіту в Ніжинському ліцеї Ніжинської міськради при Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя.

Після ліцею вступив до Київського національного університету технологій та дизайну, але згодом виїхав за кордон. Через деякий час повернувся в Україну і з 2018 року долучився до лав Захисників.

За час служби був нагороджений медалями:

  • "За військову службу в Україні"
  • "За особливу службу" III ступеня;
  • почесним нагрудним знаком Головнокомандувача ЗСУ "Золотий Хрест";
  • відзнакою "Хрест пошани";
  • відзнакою командира ОТУ "Лиман".

Після початку повномасштабної війни був у складі одного з підрозділів військової частини А0281.

Загинув 14 грудня 2023 року під час виконання бойового завдання на Донеччині.

На будівлі Ніжинської гімназії, де навчався Максим, відкрито меморіальну дошку.

Попрощалися з військовим у Ніжині в Соборі Всіх Святих, поховали на Мигалівському кладовищі.

Коментарі

Популярні публікації