Загиблі герої Чернігівщини: Єроєв Антон. Панчошний Андрій. Дяговець Олексій
Єроєв Антон Аркадійович (Математик) народився 5 вересня 1989 року, м. Славутич, Київська обл.
Після закінчення загальноосвітньої школи № 1 навчався в Чернігівському державному механіко-технологічному технікумі. З 2013 року працював на Чорнобильській АЕС. 17 квітня 2022 року був мобілізований до лав Збройних сил України. Служив снайпером снайперського відділення в/ч А4066. Добрий і щирий, завжди з усмішкою – таким він запам’ятався товаришам і знайомим. Любив живу природу, тварин, турбувався про них. Дуже цінував дружбу. Відповідально ставився до кожної справи, за яку брався. Був найкращим у світі татом для своєї чотирирічної доньки, яку він обожнював.
Молодший сержант загинув під час виконання бойового завдання 14 липня 2023 року у смт Білогорівка, Сєвєродонецький р-н, Луганська область.
Похований у м. Славутич, Вишгородський р-н, Київська обл.
Присвоєно звання «Почесний громадянин міста Славутича» (посмертно).
Андрій Панчошний народився 12 травня 1983 року у Гмирянці, де й деякий час мешкав. Колгоспники- батьки - Анатолій Андрійович та Надія Михайлівна прищеплювали сину і старшій доньці любов до рідної землі. Тому Андрій не цурався фізичної праці, був із тих, хто завжди подасть руку допомоги. Словом, ріс трудолюбивим, хорошим і просто надійним хлопцем. А робота ніколи не була для нього тягарем.
- На літніх канікулах не байдикував, і років із 1012 уже підробляв у місцевому колгоспі - пас корів, доглядав за поросятами. Тому отримував похвальні грамоти, - згадує дитячі роки нашого захис- н и ка сестра Юлія . - Був самостійним. Навіть умів смажити млинці. Сам приготує, а потім усіх пригостить.
У батька Анатолія Андрійовича була машина, їздив на тракторі, тому його син ще з малечку проявляв інтерес до техніки. А коли трохи підріс і почав доставати до педалей, батько навчив його їздити за кермом. Мабуть, це і вплинуло на визначення професії - молодший Панчошний став водієм. Дуже любив їздити і при чому, на всьому - що їздить. Тож відслуживши в армії, деякий час працював у місцевому сільгосппідприємстві водієм. Пізніше заробив грошей і придбав власну
автівку, яка стала для нього наче живою істотою: розмовляв з нею та беріг аби служила справно та не підводила.
А ще Андрій Панчошний був затятим рибалкою. Обожнював собак і котів. Як побачить, що біжить пес - обов’язково обізветься або погладить.
- Ми його дуже любили. Він у нас був маленьким Андрушою. Щирий, веселий, ні з ким не конфліктував, при цьому міг постояти за себе, свою родину та країну. Ми його Дусиком називали - скорочено від імені, - згадує Юлія Анатоліївна. - За кожногохви- лювався, підтримував. Він дуже любив свою Марину - це його друга дружина, а також своїх дітей від першого шлюбу - Каріну та Анатолія. До речі, у нашій родині два Анатолія - батько та племінник. І два Андрії - брат та дідусь.
Звісно, мати й батько намагалися вмовити сина, щоб нікуди не йшов - залишався зі своєю сім’єю, бо кожній родині хочеться вберегти життя своїх близьких. Дуже важко було його відпускати. Проте з іншого боку, розуміли, якби не стійкість таких хлопців як Андрій, то України б вже не було.
І сам Андрій був непохитний у бажанні боронити Україну. «Хто, як не я», - казав захисник та відчував відповідальність за своїх близьких та країну. І поставив перед фактом, що піде, тож переконати його було неможливо.
Родина дуже хвилювалася за Андрія. Страшно було чекати його з АТО вперше, а вдруге - ще тяжче. На бойові позиції поїхав він власною автівкою - розумів, що там його «ласточка» стане в нагоді, бо завжди його виручала. І він без машини - нікуди.
- Колись телефоную Андрію, запитую: «Як там твоя «ласточка?» А він каже: «На місці. Щоправда, трохи побита», - розповідає сестра.
побратимів загинуло. Проте усі хлопці, що залишилися живі, трималися під постійними ворожими обстрілами. Якщо сказати, що було важко - це значить нічого не сказати.
- У грудні минулого року, коли їх вивели з Бахмута, Андрій приїхав додому. Тоді обмовився, що було багато втрат: із їхньої бригади залишилося п’ять хлопців. Їх усіх на декілька днів відпустили, - розповідає Юлія Анатоліївна.
Вдруге, і востаннє, Андрій потрапив додому, коли після проведення військових навчань вирушав на активні бойові дії на Запорізький напрямок. Одну добу наш захисник побув із рідними.
- Як поїхав... І оце його привезли... Підірвався на міні поблизу Новояковлівки, - плаче сестра.
Напередодні трагедії в Андрія був поганий зв’язок, тож поговорити їм не вдалося, лише переписувалися. Повідомив, що днями на позиціях загинув товариш, із яким він вижив після пекельного Бахмута. Тому Андрій дуже боляче переживав його втрату. Переймався, що тіло побратима не можуть наразі забрати із поля бою. А ще сказав, що дуже скучив за рідними, «усіх цілую та обіймаю». Наступного дня, у неділю, 16 липня, сталося непоправне...під час боїв на Запорізькому напрямку від осколкових поранень, отриманих внаслідок вибуху ворожої протитанкової міни Андрій загинув. Попрощалися з воїном в Ічні, поховали на кладовищі малої батьківщини.
Молодший сержант Дяговець Олексій Васильович народився 11 жовтня 1986 року в селі Нові Боровичі Сновської громади. У 1993 році пішов до 1-го класу Новоборовицької ЗОШ І-ІІІ ступенів. Протягом навчання постійно брав участь у спортивних змаганнях районного і обласного рівнів, мав ряд дипломів і нагород. У 2004 році закінчив школу з похвальним листом за високі досягнення в розвитку фізичної культури і спорту. Після цього вступив до Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка на факультет фізичного виховання і спорту. Постійно брав участь у змаганнях різного рівня з легкої атлетики.
У 2008 році отримав базову вищу освіту за напрямом підготовки «Фізичне виховання і спорт» та здобув кваліфікацію бакалавра з фізичної культури з відзнакою. У 2009 році отримав повну вищу світу за спеціальністю «Фізичне виховання» та здобув кваліфікацію «вчитель фізичної культури і валеології, інструктора з туристичної та спортивно-масової роботи» з відзнакою. У 2009 році пройшов за конкурсом на посаду викладача кафедри фізичного виховання Чернігівського інституту права, соціальних технологій та праці (після реорганізації - Чернігівський технологічний університет). Працював там до 2015 року.
Протягом 2009-2012 рр. навчався в аспірантурі Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка. За час навчання написав 16 наукових статей (12 із них одноосібних) на теми по фізичній культурі, валеології та теорії і методики фізичного виховання. Постійно брав участь у наукових конференціях, був нагороджений за кращу доповідь і дослідження серед аспірантів.
У 2013 році організував і відкрив Федерацію регбі в Чернігівській області та створив дорослу команду з регбі-7, які постійно брали участь у всеукраїнських і міжнародних змаганнях різних рівнів та були бронзовими призерами Першої ліги України з регбі-7 серед дорослих команд. Відкрив безкоштовну дитячу секцію для дітей, яка функціонувала у 2016-2020 роках. У липні 2017 року подав документи і пройшов по конкурсу на посаду поліцейського управління патрульної поліції м. Києва Департаменту патрульної поліції.
У жовтні 2018 року був переведений до управління патрульної поліції в Чернігівській області ДПП. у 2019 році був призначений на посаду заступника начальника управління - начальника чергової частини управління патрульної поліції в Чернігівській області ДПП. У лютому 2020 року був переведений і призначений на посаду начальника управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Чернігівській області. У 2021 році закінчив Національний університет «Чернігівська політехніка» та здобув кваліфікацію магістра за освітньою програмою Кримінальна юстиція (Суд. Прокуратура. Адвокатура) - спеціальність 081 Право.
Під час повномасштабного вторгнення рф 24 лютого 2022 року через клопотання був відряджений до військової частини А4790 для виконання завдань з оборони держави. Займався аеророзвідкою, розвідкою, зачисткою територій, евакуацією цивільного населення, допомогою 1-й Сіверській танковій бригаді за потребами на постійній основі.
19.01.2023 року звільнився з Національної поліції за власним бажанням з метою служби в ЗСУ.
Пройдені курси:
- «Introduction to Incident Command System» ознайомлення 3 системою управління в надзвичайних ситуаціях 2019 р.
- «Crowd Control Summit» - управління натовпом 2019 р.
- «Семінар-тренінг для керівників підрозділів превентивної діяльності» 2020 р.
Основні останні нагороди:
1.Грамота Міністерства внутрішніх справ України 2020 р.
2. Почесна грамота Управління державної охорони України 2021 р.
3.Подяка Національної поліції України 2021 р.
4.Памʼятний знак «За доблесть» Управління державної охорони України 2022 р.
5.Подяка Чернігівської обласної державної адміністрації 2022 р.
6.Почесна грамота Кабінету міністрів України 2022 р.
7.«Вогнепальна зброя» Міністерства внутрішніх справ 2022 р.
8.Медаль «За сумлінну службу» оперативного командування «Північ».
Рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 19 вересня 2023 року № 589 нагороджений медаллю «За оборону Чернігова» (посмертно).
Загинув під час виконання бойового завдання у складі одного з підрозділів в/ч А0504 на Херсонщині. Вдома залишилися дружина Оксана та дві доньки - Діана та Аріадна. Попрощатися з воїном будуть в Чернігові в Катерининській церкві, поховання відбудеться на кладовищі Яцево.
Коментарі
Дописати коментар